Seçer, Milletvekili aday tanıtım toplantısında konuştu!

Seçer, Milletvekili aday tanıtım toplantısında konuştu!

Seçer, 14 Mayıs seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nu Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı, Millet İttifakı’nı da iktidar yapacaklarına yürekten inandıklarını söyledi.
Bu haber 2023-04-16 16:39:03 eklenmiş ve 82 kez görüntülenmiştir.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Başkanlığı tarafından düzenlenen, CHP Mersin 28. Dönem Aday Tanıtım Toplantısı'na katıldı. Başkan Seçer toplantı girişinde partililer tarafından coşku içerisinde karşılandı.   

 

Kongre ve Sergi Sarayı' nda düzenlenen Aday Tanıtım Toplantısı'na; Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür, CHP Mersin Milletvekilleri, CHP Mersin Milletvekili Adayları, İlçe Belediye Başkanları, CHP Parti Meclisi üyeleri, Millet İttifakı partilerinin İl Başkanları ve yöneticileri, STK temsilcileri ve partililer yer aldı.  

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantıda daha sonra katılımcılara milletvekillerinin tanıtım videoları izletildi. Salonda bulunan partililerin sık sık 'Birleşe Birleşe Kazanacağız''Patates Soğan, Güle Güle Erdoğan' sloganları attığı toplantıda, CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür ve CHP Mersin Milletvekili Adayları sırasıyla konuşma yaptı.  

Milletvekili adaylarının tanıtımlarının ardından kürsüye gelen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, sahneye çıkarken gençler tarafından 'Geleceği Gençler Seçer, Yanındayız Vahap Seçer' sloganları atıldı. Seçer sözlerine 15 Mayıs sabahının Türkiye’si iktidarına beraber yürüdüğümüz yol arkadaşlarım, hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum” diyerek başladı.  

 

Konuşmasında, 4 yıl önce yine aynı salonda toplandıkları günü hatırlatan Seçer; birlikte çalışarak, azmederek ve inanarak Mersin’e baharı getirdiklerini söyledi. Başkan Seçer, “Mersin’e baharı Vahap Seçer’le getirdiniz. Şimdi 14 Mayıs’a giderken, size söz yine baharlar gelecek ve 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde, Millet İttifakı’nın iktidarında Türkiye’ye baharı getireceğiz” dedi.  

 

“Biz huzuru getirmek için yola çıktık” 

Gerçekleştirdiği saha çalışmalarında gençlerin ve kadınların ‘Bize bağıranları, parmak sallayanları istemiyoruz. Bize ayar çekmek isteyenleri istemiyoruz’ dediklerini aktaran Başkan Seçer, “Tıpkı Mersin’de olduğu gibi; çocuklara, kadınlara, Anamurlu’ya, Gülnar’ın Toroslarındaki yörüğe, Tarsus’a, Şevket Sümer’e, Kazanlı’ya nasıl şefkatle ve kardeşçe yaklaşıyorsak,  tüm Türkiye'de de Doğuya Batıya,  Kuzeyden Güneye, Orta Anadolu’ya, 85 milyona aynı hissiyat ve duyguyla yaklaşacağız. 4 yıl önce olduğu gibi, huzuru getirmek için yola çıktık” diye konuştu.   

“İktidardan yaka silktiğimiz hiçbir konuyu halkımıza yaşatmayacağız” 

Kendisine belediye başkanlığı döneminde iktidar hakkında aklında kalan 2 şey sorulduğunda, birincisinin uğradığı ayrımcılık, ikincisinin ise uğradığı haksızlık ve adaletsizlik olduğu cevabını verdiğini söyleyen Seçer, “Biz bunları yaşatmayacağız. 15 Mayıs sabahından sonra bugün şikayet ettiğimiz, iktidardan yaka silktiğimiz hiçbir konuyu halkımıza yaşatmayacağız. Halkımıza bilmişlik yapmayacağız. Onların yaşamından, itikatından, mezhebinden, meşrebinden dolayı kendilerini ayrı, öteki, yalnız hissetmelerine meydan vermeyeceğiz. Onlara kol kanat gereceğiz. Onun için cumhuriyet tarihinin en önemli seçimine gidiyoruz” ifadelerini kullandı. 

 

“Refah, adaletli dağılsın istiyoruz” 

Sözlerine “Biz bolluğu, refahı, hizmeti, sevgiyi, saygıyı getirmek için yola çıktık” diyerek devam eden Başkan Seçer, Mersin’de hayatını idame ettirmek için farklı şehir ve ülkelerden gelen, fakire, fukaraya, kadınlara ve çocuklara ayrımcılık gözetmeden yaklaştıklarına dikkat çekerek “Türkiye geneline de öyle yaklaşacağız. Biz hakça bir düzen istiyoruz. Refah, adaletli dağılsın istiyoruz. Onun için bizim yanımızda durun, bize destek verin” dedi. 

 

“Zafer bizim olacak, hiçbir endişem yok” 

Kendisinin CHP’nin bir evladı olarak partisi için oy isteme hakkı olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Seçer şunları kaydetti:  

“Bugüne kadar bize oy vermemiş olabilirsiniz. Elbette ki CHP’nin bir evladı olarak partim için oy istemek benim hakkım. Ama Millet İttifakı’nın bileşenlerini bir düşünün. Bu bileşenler içerisinde hangi siyasi partiyi kendinize yakın görüyorsanız götürün oyunuzu ona verin. Helali hoş olsun. Ama hepimizin temel ilkeler çerçevesinde birleştiğimiz, ortak mutabakata imza attığımız ve 13. Cumhurbaşkanı adayı olarak ilan ettiğimiz Kemal Kılıçdaroğlu’na oyunuzu istiyorum. Zafer bizim olacak. Hiçbir endişem yok.” 

 

Başkan Seçer'in konuşmasının ardından ise 28. Dönem CHP Mersin Milletvekili Adayları, İlçe Belediye Başkanları, parti İl ve İlçe Başkanları ile yöneticileri ve partililer hep birlikte aile fotoğrafı çektirdiler. 

 

“Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı yapmak için ortak bir çalışma göstereceğiz”

Aday tanıtım toplantısı bitiminde Kanal 33’e değerlendirmelerde bulunan Başkan Seçer, seçime bir ay kaldığını ve bu sürecin çok önemli olduğunu vurguladı. Mersin’in zorlu bir siyasal aritmetiğe sahip olduğunu ve her partinin Mersin’de milletvekili çıkaracak gücü olduğuna dikkat çeken Seçer, “CHP ve dört parti olarak Mersin’de seçime tek liste ile giriyoruz. Böyle bir siyasal dağılım içerisinde tabi ki partimize oy toplama esaslı ancak Millet İttifakı’nın diğer bileşenleri ile beraber gittiğimiz için onların da çalışmalarıyla eşgüdümlü olarak çalışmalar yapacağız. Sonuç itibariyle biz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı yapmak için ortak bir çalışma göstereceğiz” dedi. 

 

“Türkiye, tarihindeki en önemli seçime gidiyor” 

Türkiye'nin siyasal tarihinde, çok partili dönemindeki en önemli seçime gittiğini belirten Seçer, “Muhalefetin tekrar çoğulcu parlamenter sisteme dönme vaadi var. Demokrasiye tekrar bir şekil verme gayreti ve vaatleri var. Türkiye'de hukukun, hukuk devleti anlayışının sorgulanır olduğu ve buna bir şekil şemal verme iddiası var. Türkiye’de ekonomi, sosyal hayat, eğitim sistemi, tarım gibi o kadar büyük sorun alanları var ki. Bir de onlara yönelik vaatlerle onlara bir düzen verme vaadi ile bu seçimlere gidiliyor” diye konuştu. 

 

“Türkiye’de değişim şart ve bu değişimde rol olacak ana gemi CHP’dir”  

Türkiye'de değişimin şart olduğunu ve bu değişimde rol alacak ana geminin CHP ile CHP Genel Başkanı, 13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu vurgulayan Seçer, “Ben de kentin Belediye Başkanı olarak öncelikle kentimde huzurlu bir seçim sürecinin geçmesi için elimden gelen çabayı göstereceğim. Doğal olarak tabi ki partime oy isteyeceğim, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na oy isteyeceğim. Benim de iktidardan şikayetlerim var. Haksızlık, hukuksuzluk, adaletsizlik, kayırmacılık ve engelleme şikayetim var. Mersin'e yaptığım hizmetlere ket vurma, engel koyma için ortada çabalar var. Mersin'in kaybedilmiş zamanı, kaybedilmiş hizmetleri var. Bunları halkımla paylaşacağım” ifadelerine yer verdi.  

 

“Türkiye’yi Mersin’deki yönetim anlayışıyla yöneteceğiz” 

Mersin’e yapılan adaletsizliğin ortadan kalkması için CHP’ye oy isteyeceğini belirten Seçer, “13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na oy isteyeceğim ki ben de bir rahata ereyim, rahat nefes alayım. Adaletsizlik kalksın, ben de rahatça kamu bankalarından kredi kullanabileyim. İller Bankası bana üvey evlat muamelesi yapmasın. Elbette benim de hakkım, ben de bu ülkenin evladıyım. Yeni hükümetten bunları isteyeceğim” dedi.  

 

Türkiye’de bir değişim olacağını ve 13. Cumhurbaşkanı’nın Kemal Kılıçdaroğlu olacağını söyleyen Seçer, muhalefetin seçimi kazanmasıyla birlikte ülkeyi de Mersin’deki gibi anlayışla yöneteceklerini sözlerine ekleyerek, “Ülkemizi çok daha iyi yerlere getireceğimizin, Mersin gibi yapacağımızın, Mersin gibi bir anlayışla yöneteceğimizin taahhüdünü buradan vatandaşlarımıza vermek istiyorum. Ben ilk olarak bir kredi, proje talebinden ziyade önce adalet talebini istiyorum. Gerisi gelir zaten” diye konuştu. 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri

Yazarlar

Nöbetçi Eczaneler
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2023 Ajans Haberci. Tüm hakları saklıdır.
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel SeçimlerGazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder