Bülent Ecevit vefatının 16’ncı yıl dönümünde kabri başında anıldı

Bülent Ecevit vefatının 16’ncı yıl dönümünde kabri başında anıldı

DSP Onursal Genel Başkanı ve Eski Başbakan Merhum Bülent Ecevit, vefatının 16’ncı yıl dönümünde kabri başında DSP’liler tarafından anıldı.
Bu haber 2022-11-06 17:41:54 eklenmiş ve 42 kez görüntülenmiştir.

Aksakal; “Yılmayacağız, yorulmayacağız, her kesimden hainlere rağmen Demokratik Sol Partimizi asil Türk milletinin ve kadim Türk devletinin en güvenli limanı olarak sonsuza kadar yaşatacağız.” dedi.

DSP Onursal Genel Başkanı ve Eski Başbakan Merhum Bülent Ecevit, vefatının 16’ncı yıl dönümünde kabri başında DSP’liler tarafından anıldı.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, anma töreninde bir konuşma gerçekleştirdi. Aksakal konuşmasında; "Bülent Ecevit’e olan sevgisini ve saygısını bugün kabri başına gelerek de gösteren değerli dostlarımız. Demokratik Sol düşüncenin kuramcısı, Onursal Genel Başkanımız, Başbakanımız Bülent Ecevit’i kaybetmemizin üzerinden tam 16 yıl geçti. Onu özlüyoruz.

Öyle ki; geçen 16 yılda siyaset sahnesinde yer alan her kim varsa dara düştüğünde O’nun ipine tutunma ihtiyacı hissetmiştir. Devlet adamlığında, milliyetçi duruşunda, halkın ve ülkenin çıkarlarına dair yaptıklarında, dürüstlüğünde, nezaketinde

Kısacası bir örnek insan, bir örnek eş, bir örnek siyasetçi, bir örnek devlet adamı ve bir örnek Lâik Cumhuriyet sevdalısı. Ecevit bizim ve inanıyorum ki burada bulunan herkesin olmak istediğiydi.

Ülkemizde birçok şey değişti. Dünyada da büyük değişiklikler yaşanıyor. Gözü dönmüş emperyalist sistem dünya insanlığını neredeyse tamamen gözden çıkarmış, mazlum milletlerin üzerine bir kâbus gibi çökmeye devam ediyor. Dahası, bölgemiz ve topraklarımız üzerindeki hayallerinden bugün dahi vazgeçmiş değiller.

Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına doğru giderken, toplumsal değer yargılarımızı, ulusal birliğimizi ve coğrafi bütünlüğümüzü hedefte tutmaya devam ediyorlar.  Seni temin ederiz ki; Demokratik Solcular var oldukça bunu asla başaramayacaklar.

Bizlere emanetin olan Demokratik Sol Partimizi halkın umut kapısı olarak daima açık tuttuk, tutmaya da devam edeceğiz. Büyük Atatürk’ün Tam bağımsız Türkiye idealini kendimize şiar edindik, senin de bize hedef olarak gösterdiğin insanca ve hakça düzeni tesis edinceye kadar da bu mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.

Çok iyi biliyoruz ki, bu gözü dönmüş küresel emperyalist sistem ve ülkemizdeki işbirlikçileri dün olduğu gibi, bugün yaşadığımız gibi, bundan sonra da mücadelemize engeller çıkarmaya devam edeceklerdir. Sen bu kutlu çatıyı kurarken de, iktidarların içinde yer alırken de aynı merkezlerin saldırılarıyla mücadele ettin.

Yılmayacağız, yorulmayacağız, her kesimden hainlere rağmen Demokratik Sol Partimizi asil Türk milletinin ve kadim Türk devletinin en güvenli limanı olarak sonsuza kadar yaşatacağız. Sana ve kurucu Genel Başkanımız Rahşan Ecevit’e de sözümüz budur. İnanıyoruz ki mekânınız cennettir, rahat uyuyun!” sözlerine yer verdi.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri

Yazarlar

Nöbetçi Eczaneler
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2022 Ajans Haberci. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan MeselesiGazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder