BİLSEK, iş dünyasıyla buluşuyor

BİLSEK, iş dünyasıyla buluşuyor

Bilim Sanat ve Ekonomik İşbirliği Cemiyeti (BİLSEK) Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Durak, özgün ve seçkin bilim ve sanat insanlarını somut projeler üzerinden iş dünyasıyla buluşturmaya başladıklarına dikkat çekti. Durak ayrıca kitap, rapor, tezlerin basımı ile süreli yayınların BİLSEK yayınları olarak akademik temelde yürütüleceğini söyledi.
Bu haber 2022-10-11 20:38:13 eklenmiş ve 90 kez görüntülenmiştir.

Bilim Sanat ve Ekonomik İşbirliği Cemiyeti (BİLSEK) Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Durak, özgün ve seçkin bilim ve sanat insanlarını somut projeler üzerinden iş dünyasıyla buluşturmaya başladıklarına dikkat çekti. Durak ayrıca kitap, rapor, tezlerin basımı ile süreli yayınların BİLSEK yayınları olarak akademik temelde yürütüleceğini söyledi.

BİLSEK Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Durak, yaptığı açıklamada; BİLSEK’in, ticari diplomasi kurgusuyla yatırım, üretim, istihdam ve bölgesel yatırım ihtiyaçlarına ve taleplerine cevap verecek uluslararası yatırım ve işbirliği zirveleri düzenlediğini vurguladı. Bu ekonomi zirvelerinde başta ticaret ataşeleri, iş konseyi başkanları ile yerli ve yabancı yatırımcılar olmak üzere ekonomi bürokrasisi ve kredi kuruluşlarının üst düzey yöneticilerini, girişimcileri ve akademisyenleri buluşturarak, sürdürülebilir bir sinerji sağlamayı amaçladıklarını söyleyen Başkan Durak, şöyle devam etti: “20 yıldır yayıncılık ve danışmanlık yaptım. İş dünyası ile yakın ilişkilerin, özel görüşmelerin ve akademisyenlerin içerisinde bulundum. Bu süreçte bilim ve sanat insanlarının çalışmalarının sponsor, destekçi, mekan ve diğer kurumsal taleplerini karşılayacak bir yapının önemli bir ihtiyaç olduğunu anladım. Bu itibarla genel görüşümü özetleyen bazı başlıkları açıklamak isterim. BİLSEK Akademisyenlerin ve sanatçıların çalışmalarının daha etkin değerlendirilmesi hedefiyle ‘aksiyonel’ bir tavırla hareket etmektedir. Birçok organizasyon uzun konuşmalar, teşrifat ve protokol krizleri ile sonuçlanıyor. Bu organizasyonların süreç yönetimi sıkıntılı ve daha önemlisi kurumsal devamlılık sorunu var ve çalışmaların ‘etki analizleri’ yapılmıyor ya da eksik. İş insanlarımızın özellikle fuarlarda ve tanıtım toplantılarında, yurtdışı gezilerinde, temelde ise yabancı konuklarla ilişkilerinde yabancı dil bilmeleri önemli ve bunu sağlamak için kurumsal yardım almaları gerekli. BİLSEK olarak bu ihtiyacı karşılayacak çalışmaları yürütmekteyiz. Sosyal sorumluluk çalışmalarımızda aktüel içerikli ve şeffaf bütçelerin kullanıldığı profesyonel çalışmaları kamuoyuna aktarmaya başlıyoruz. Dikkat çekmek istediğimiz asıl konu şudur: Yaşamın önemli bir parçası bilimdir ve bize ışık tutar, sanat ise uluslararası alanda olduğu gibi her aşamada ve her alanda yolumuzu açar. Bu açıdan bakarak aynı masa etrafında bir araya gelmiş üç kişi düşünün: Bilim İnsanı, Sanatçı ve İş İnsanı. Gerek bireysel gerekse kurumsal anlamda bu üçlü, yaptığımız çalışmalarımızın temelini oluşturmaktadır.”

BİLSEK çalışma gruplarıyla iş dünyasının ürettiğini pazarlama ve tanıtım alanında hatta bunu bütçeleyerek uygulama aşamalarında çözüm ortakları olarak hareket edeceklerini aktaran Durak, “Yatırım ve işbirliği zirvelerinde, bilim ve sanat etkinliklerinde proje paydaşlarımızla yaptığımız tüm çalışmaları, öncelikle PR, Medya Planlama gücünü kullanarak kamuoyuna sunacağız. Dünya Gazetesi yönetim kurulu Hakan Güldağ ile çalışıyoruz. Ayrıca ekonomi medyasının öncü medya kuruluşları bu organizasyonlara destek vermektedir” ifadelerini kullandı.

“KURUMSAL İŞBİRLİĞİ VE İYİ NİYET PROTOKOLLERİ İMZALAMAYA BAŞLADIK”

Türkiye’deki etkin birçok sivil toplum kuruluşunun yönetimlerinde görev alan ve BİLSEK’in de Kurucu Başkanı olan İnşaat Mühendisi Ahmet Akkurt ise “Ekonomik İşbirliği Kurulu Başkanı Fikret Civak, Danışmanlarımızdan Bilim İnsanı Dr. Ahmet Fidan ve beraberindeki heyetlerle yaklaşık üç yıldan beri devam eden görüşmelerin sonuçlarına odaklanarak ilerliyoruz. Kurumsal işbirliği ve iyi niyet protokolleri imzalamaya başladık. İş dünyasını, birbirinden talepkar akademik kurum, kuruluş ve uluslararası yapıları, kurumsal destekçileriyle buluşturan bu yatırım ve işbirliği zirvelerinde; olası “turquality” markalarımızı bir araya getireceğiz” dedi.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Yazarlar

Nöbetçi Eczaneler
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2022 Ajans Haberci. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan MeselesiGazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder