Kış, 'Büyükşehir terörle ilişkilendirilemez

Kış, 'Büyükşehir terörle ilişkilendirilemez


Bu haber 2022-10-04 07:58:05 eklenmiş ve 57 kez görüntülenmiştir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Gülcan Kış, bazı kesimlerin Mersin Büyükşehir Belediyesi ile terörü yan yana getirmeye, algı yaratarak kamuoyunu yanıltmaya çalıştıklarına dikkat çekerek “Mersin Büyükşehir Belediyesinin terörle hiçbir ilişkisi olamaz. Bu tür algı operasyonlarının belediye hizmetlerimizin tüm ilçelerimizde ayrım yapmadan, kaynakları israf etmeden, kaliteli ve etkin olarak sürdürdüğü bir dönem de yapılmasını da kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Mersin bir huzur kentidir. Mersin bir barış kentidir. Mersin’in huzurunu, birlik ve beraberliğini bozmaya kimsenin gücü yetmez” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Gülcan Kış, “Mersin’in Sanayi ve İhracat Yıldızları” ödül törenine katıldı.

Törende bir konuşma yapan Gülcan Kış, Tece’deki polisevine yapılan terör saldırısını kınadı.

Kış, “Hepimizi derinden üzen bir terör saldırısı yaşadık. Mersinliler olarak her zaman söylüyoruz: Mersin bir huzur kentidir. Mersin bir barış kentidir. Mersin’in huzurunu, birlik ve beraberliğini bozmaya kimsenin gücü yetmez. Yetmeyecektir de. Böyle bir ortamda Mersin Büyükşehir Belediyesini ve çalışanları terörle yan yana getirme gayretlerini, bu yönde ısrarla yapılan algı çalışmalarını kınıyorum” dedi.

“AYRIM YAPMADAN, KAYNAKLARI İSRAF ETMEDEN HİZMET VERİYORUZ”

“Mersin Büyükşehir Belediyesinin terörle hiçbir ilişkisi olamaz” diyen Gülcan Kış, “Anayasamızın hükmü de açıktır. Suçluluğu hükmen sabit oluncaya kadar kimse suçlu sayılamaz. Hele hele bu devletin saygın kurumları aracılığıyla hiç yapılamaz. Bu tür algı operasyonlarının belediye hizmetlerimizin tüm ilçelerimizde, ayrım yapmadan, kaynakları israf etmeden, kaliteli ve etkin olarak sürdürdüğü bir dönem de yapılmasını da kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak hizmetlerimiz tüm engellemelere karşın devam edecektir” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞIMIZ KAMPLARA BÖLÜNMEK İSTEMİYOR”

İş dünyasının daha çok yatırım yapmak, daha çok istihdam yaratmak, daha çok ihracat yapmak istediğine değinen Gülcan Kış, “Bu ancak güven ve istikrarla olur. Güven ve istikrar da güçlü bir demokrasiyle olur. Güçlü bir demokrasi yoksa güçlü bir ekonomiden söz edilemez. Bugün ülkemizde milyonlarca vatandaşımız istihdam sağlayan, gelir artıran politikalar bekliyor ve istiyor. Çünkü vatandaşlarımızın büyük kısmı işsiz ya da işini kaybetme endişesi taşıyor. Vatandaşlarımız cumhuriyetin kazanımlarından vazgeçmeden değerlerine saygılı, emeğinin karşılığını aldığı bir Türkiye istiyor. Kamplara bölünmek istemiyor. Yabancı düşmanlığının dalga dalga yayıldığı, kapılarının dünyaya kapandığı bir Türkiye istemiyor. Kamu yönetiminde adalet istiyor. Dünya standartlarında bir demokrasi istiyor” diye konuştu.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri

Yazarlar

Nöbetçi Eczaneler
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2022 Ajans Haberci. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan MeselesiGazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder