Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk YILMAZ Türkiye'de Erdoğanın oluşturduğu bir devlet var

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk YILMAZ Türkiye'de Erdoğanın oluşturduğu bir devlet var


Bu haber 2022-01-22 19:44:51 eklenmiş ve 148 kez görüntülenmiştir.

Yenilik Partisi Genel Başkanı  Öztürk YILMAZ Yaptığı konuşmada Erdoğanın oluşturduğu bir devlet var dedi.
 
Yılmaz  konuşmasında;
 Türkiye’de Erdoğan’ın oluşturduğu bir devlet var. Buna Erdoğan devleti deyin. Bugün Türkiye Cumhuriyeti devletinin ötesinde bir şey oluştu.
 
Her şey kendisine bağlı
 
Valiler onun valisi, kaymakamlar onun kaymakamı. Tek kararnameyle atanıyorlar. Her şey burada bir kişiye bağlıda, siyasi partileri rahat mı bıraktığını sanıyorsunuz? Rahat bıraksaydı şimdi 20 yıl orada kalabilir miydi? Ne yapıyor aynı Putin, Saddam, Esad, Mübarek gibi sistemi elinde tutuyor. İşte Yenilik Partisi olarak biz buna başkaldırıyoruz. Siz benim CHP’den ihracımda sadece Kılıçdaroğlu’nun mu parmağı olduğunu düşünüyorsunuz dönemde cumhurbaşkanlığına adı en fazla geçenlerden birisi de bendim. Ben Kılıçdaroğlu ile çatıştım. Kılıçdaroğlu beni partiden ihraç etti.O süreçte Kılıçdaroğlu için ağır kelimeler kullandım, eleştiriler getirdim. Bunu normalde AKP medyası haber yapmaz mı? AKP medyası bana o zaman ambargo koydu. Neden Kılıçdaroğlu’na istediklerini yaptırdılar. Ama Kılıçdaroğlu’nun daha fazla benim tarafımdan düşürülmesini de istemiyorlar. Sistemi tek kişi yönetiyor. Tek kişinin muhalefeti var. Tek kişinin oluşturmuş olduğu kukla bir muhalefet var. AKP bana bir süre medya yasağı koydu. Ben Kılıçdaroğlu ile çatışmışım size ne kardeşim. Kılıçdaroğlu sendelesin ama düşmesin istiyorlar. Düştüğü an o buradaki kuklayı oynatıp iktidarda kalamıyor. Bunun muhalefette kalması lazım ki oda orada kalsın. Bu sistemi anlamadan, çözmeden Türkiye’deki tartışmaların hepsi boştur. Ben bunu görevim boyunca başka ülkelerde gördüm ve yaşadım. Diktatörün olduğu her ülkede 200 tane parti var. Diktatöre sorsan diktatörlük olsa 200 parti olur mu? der. Ama bu 200 partinin ezici çoğunluğu ya iktidardan fon alır veya adamları işe sokulur…vs.
Diktatörün olduğu ülkelerde seçime de katılım da yüksek olur. Türkiye’de siyasi partiler bir yere göbekten bağlılar.
Medya’da kukla sisteme hizmet ediyor
Medya kimin elinde yüzde 80 iktidarın yüzde 20 kukla muhalefetin. Bunların hepsi birlikte oluşturulmuş bu kukla sistemin devamı için çalışıyor.
Diktatör hırsızlık yapıp seçimi çaldığında seslerini çıkarmıyorlar. Yalandan ses çıkarır gibi yapıp üçüncü gün susuyorlar. Sistem aynı diktatörler var onun kuklaları var. Bunun dışına çıkan ülkeler demokratik ülkeler. İşte Avrupa ülkeleri gibi. Avrupa’da bunları yapamazsınız.
Türkiye’deki partiler seçimi Erdoğan’a teslim etme partileridir
Bugün Kılıçdaroğlu gitse en fazla peşinden yanacak kişi Erdoğan’dır. İnsanlar kendi oluşturdukları kuklaların yıkılmasını istemiyorlar.  Biz bunu çözmeden bu toplum bunu çözmeden ilerlemesi mümkün değil. Diyorlar ki şu parti var bu parti var bunların hepsi yalan hikaye. Türkiye’deki partiler seçimi Erdoğan’a teslim etme partileridir. Yani her seçimde çıkıp yalandan il ilçe geziyorlar. “O bu olacağız, bunu olacağız, Cumhurbaşkanı olacağız, ben Başbakan olacağım” diyerek sokak sokak geziyorlar. Hepsi seçimi ona teslim etme partilerini kurmuşlar ve onun için çalışıyorlar. Bunu bilmeden bunu çözmeden bu millet asla gerçek manada kendi iradesini hükümete getiremez,mümkün değil.
 
HABER:İsa İNCE /MERSİN 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri

Yazarlar

Nöbetçi Eczaneler
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2022 Ajans Haberci. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan MeselesiGazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder