Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk YILMAZ Gençlere Seslendi "Yenilik için şimdi tam zamanı"

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk YILMAZ Gençlere Seslendi "Yenilik için şimdi tam zamanı"

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, gençlere seslenerek sizlerin sorunlarını sadece konuşan laf üstüne laf üreten eski rejim parti liderleri ve yönetimlerinin çözmesinin imkânsız olduğunu söyledi.
Bu haber 2022-01-18 20:41:58 eklenmiş ve 325 kez görüntülenmiştir.

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk YILMAZ  Gençlere Seslendi "Yenilik için şimdi tam zamanı"

Bütün siyasi yaşantısını koltuğunu korumak ve konuşmaktan öteye geçemeyen eski rejim parti liderleri ve yönetim kadrolarının Türkiye’yi uçurumdan aşağı yuvarladığına dikkati çeken Yılmaz, ”gençlerin sorunlarını Yenilik Partisi’nden başka hiçbir siyasi parti anlamaz ve çözemez” diye konuştu.

Dijital bir çağa geçildiğinin ısrarla altını çizen Öztürk Yılmaz, ’Türkiye’deki siyasi liderleri alın Londra veya Paris’e götürün havaalanında bırakın kaybolurlar, kalacakları hotele dahi gidemezler.’’ dedi.

İktidar-muhalefet kanadında yer alan eski rejim partileri tarafından Türkiye’de bazı basın mensubu ve kamuoyu şirketlerine para verilerek algı yapıldığına işaret eden Yılmaz, ”halkın parasıyla kendi reklamlarını yapıyorlar. Çıkıp birisi de bu insanların donanımları ne diye sorgulamıyor. Sabah akşam televizyon ve gazetelerde halkın parasıyla kapasitesiz, vizyonsuz, kasaba politikacılarının reklamı yapılarak algı oluşturuluyor” görüşünü ortaya koydu.

Öztürk Yılmaz, ‘’medya ve kamuoyu şirketlerinin reklamını yaptığı şahsiyetler 30-40 yıldır siyasetteler ve bugüne kadar sorunlara doğru dürüst bir çözüm üretememişler. Bugün mü üretecekler? Tek yaptıkları iş sadece konuşarak ve karşı tarafı eleştirerek koltuklarını korumak olmuş.Diğer taraftan bakıyorsunuz adam belediye başkanı olmuş. Halkın parasıyla kendi reklamını yapıp cumhurbaşkanı olma derdinde. İlk önce siz sorumlu olduğunuz şehirlerdeki sorunlara bir çözüm üretin. Bunlar Avrupa’da değil belediye başkanı encümen üyesi dahi olamazlar. Doğru dürüst hiçbir projeleri yok.Bazılarının doğru dürüst üniversite eğitimleri bile yok.Gelin görün ki Afrika’da yapıldığı gibi algı oluşturularak cumhurbaşkanı olma derdinler. Türkiye’de siyasi düzen Afrika ülkeleri ile büyük benzerlik taşımaktadır. Yenilik Partisi olarak boşuna ‘Türkiye’de siyasi, bürokratik, medya, sivil toplum düzeni çöktü’ demiyoruz. Kim düzeltecek bunları 21.yüzyılı anlayan ona göre politika oluşturan Yenilik Partisi.

Gençlerin gözlerini açarak Türkiye’yi bataklığa sokmuş bu eski rejim siyasi parti liderleri ve yönetim kadrolarının peşine takılmamaları çağrısında bulunan Yılmaz, ”birçok Afrika ülkesinde olduğu gibi Türkiye’deki siyasi parti düzeni aynı.Siyaset meslek haline getirilmiş.Gençlerin önü tamamen tıkanmış durumda.Bu açıdan değişim ateşini siz gençler yakmak zorundasınız. Mevcut köhnemiş, çürümüş eski rejim partileri bugüne kadar gençlere ne verdi? Hangi sorunlarına çözüm üretti? Yenilik Partisi olarak gençlerin eğitim, istihdam gibi birçok sorununa çözüm ürettik.Bunlara parti programımızda yer verdik. Örneğin 1 milyon kişilik dijital kent kuracağız. Türkiye’nin sorunlarına kapsamlı somut çözüm önerilerimiz var.Siyaseti halkın ve ülkenin sorunlarına çözüm üretmek için yapıyoruz” açıklamasında bulundu.

Öztürk Yılmaz şunları kaydetti:

”Değişim istiyor ve yaşanılan olayları tekrar tekrar yaşamak istemiyorsanız tek yapmanız gereken düşüncelerinizi değiştirmeye başlamaktır. Neye odaklanırsak, davranışlarımızda da onu yaşar dururuz. Düşüncelerde neyi oluşturursak, hayatlarımızda onları tekrar tekrar yaşamayı sürdürürüz. Aslında tek yapmamız gereken; aynı şeyleri tekrar tekrar yaşamaktan ‘öğrenmeye’ geçiş yapmayı öğrenmektir. Evet “öğrenmeyi”, öğrenmektir. Bunu yapmadığınız sürece kendinize sürekli olarak, neden dönüp dolaşıp aynı noktaya geliyorum, neden bunlar hep bizim başımıza geliyor? sorularını hayatlarınızda hep sormaya devam edersiniz.O açıdan değişim ateşini siz gençler olarak yakmak zorundasınız. Bakın bu köhnemiş çürümüş eski rejim parti liderleri ve yönetim kadroları genellikle hep aynı isimler. Bu siyasi partilerin değişimi getirmesi imkânsız.Rüya görmek gibi bir şey. Bunların gençleri anlama imkanları yok. Aralarında 40-50 yaş farkı var. O açıdan gençler kendi geleceklerini bu kapasitesiz, kasaba politikacılarına teslim etmemeli. Yenilik Partisi çatısı altında bir an önce toplanmalı. Gençler şunu bir kez daha görmeli. Bu siyasi parti liderleri ve kadroları son 30-40 yıldır siyasetteler ve bugüne kadar sorunlara bir çözüm bulamadılar.İçinde bulunduğumuz durumun sorumlusu iktidar-muhalefet kanadında yer alan siyasi partilerdir.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri

Yazarlar

Nöbetçi Eczaneler
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2022 Ajans Haberci. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan MeselesiGazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder